Çanak Anten Nasıl Kurulur ?

Çanak Anten Kurulumu ve Montajı en çok araştırılan aynı zamanda merak edilen konulardan biridir. Uydu Teknik Servisi olarak sizlere bu yazımızda Çanak Anten Nasıl Kurulur? sorusunu adım adım ve görseller ile yanıtlıyor olacağız.
Öncelikle uydu anteni kurulumuna anten direği kurulumu ile başlayıp, daha sonra aşağı belirtilen diğer adımları takip ederek ve resimde gösterildiği gibi ilerlediğinizde çanak anten kurulumunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

canak anten nasil kurulur
  1. Uydu anteni direği için uygun yer tespiti ile işe başlamalısınız. Kullanılan Çanak Antenler sabit ve yer değişikliğinde orjinal ayarların sıfırlandığı antenlerdir. Bu sebepten dolayı kurulum öncesi zemin etüdü yapılması gerekir.  
  2. Kurulum için sert bir zemin tercih edilmelidir. Örneğin; beton, çatı üstü, balkon duvar kenarları ve düz önünde herhangi bir engel bulunmayan duvarlar kurulum için özenle seçilmelidir.
  3. Kuruluma başlamadan önce, çanak anten ile uydu arasında herhangi bir objenin olmamasına önem verilmelidir. Bu, uydu anteninin sinyal çekimi için gerekli olan alanını olumsuz etkiler ve sinyal kalitesini düşürür.

Öncelikle “L” direği duvara yerleştirilir ve direk tabanı altında kalan her delik montaj işlemi için işaretlenir. Daha sonra matkap ile duvara açılacak delikler için uygun çaptaki matkap ucu kullanılmalıdır. 10 mili metre derinliğine sahip bir matkap ucu idealdir. Delikler için 10 mili metre çelik dübel kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sizin yararınıza olacaktır. Sağlam bir bağlantı için mümkün oldukça plastik dübel kullanmaktan kaçınmak gerekiyor. Uydu Teknik Servisi ekiplerinin Çanak Uydu Anteni Kurulumu işlemlerinde kullandığı dübellerin hepsi burada belirttiğimiz standartlar ile uygundur.
Son olarak “L” Direği alıp duvara takın. Yaylı rondela ve uygun vidaları kullanarak sabitleme işlemini sağladıktan sonra ilk montaj aşamasını kolaylıkla tamamlamış olacaksınız.

canakantenmontaji

Kaliteli çanak anten ve uydu sinyal ekipmanlarının temini için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çanak Anten Kurulumu ve Montaj ihtiyacınızı Uydu Teknik Servisinden profesyonel teknik ekip talebinde bulunarak garantili işlemlerimiz sayesinde giderebilirsiniz. Belirtilen profesyonel ve garantili uydu arıza ve kurulum çözümlerini sizlere ortalama 45 dakika gibi kısa bir süre içinde ulaştırıyoruz.